СТОЛИЧНА ПЕРЛИНА УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ – «МУЗЕЙ ІСТОРІЇ РЕЛІГІЙ»

Споконвіку музеї були основними накопичувачами багатовікової історії і різноманітних традицій. Сьогодні ми стаємо свідками зародження нової України і її істинного становлення. Сила духу і відчуття власної гідності - ключові моменти, завдяки яким ми здатні жити краще: бути ще вільніше, ще мудріший.

Щоб писати історію, потрібно шанувати і пам'ятати своє минуле. Саме тому був розроблений дивовижний проект, здатний зібрати воєдино спадщину багатьох релігійних культур, які злилися в інформативний симбіоз під назвою «Музей історії релігій». Він знаходиться в мальовничому місці - це столична зона реконструкції Мистецького арсеналу в самому серці України.

34242

Проектуванням займався талановитий архітектор Олексій Куцало, який зумів усвідомити важливість релігійної спадщини для культури і розвитку Києва. Потрібно врахувати, що вагомий внесок у реалізацію цієї ідеї вніс знаменитий архітектор - Едуард Антонович Більський. Творчість Едуарда Антоновича не залишає байдужими багатьох українців, так як його діяльність можна назвати справжнім зразком київської архітектури другої половини ХХ століття. Серед його робіт значаться: Палац Піонерів, Центральний київський вокзал і сучасний мікрорайон Виноградар. Навіть сьогодні, сучасні архітектори захоплюються даними проектамі.Что стосується Олексія, автора ідеї, то він був учасником багатьох зарубіжних і національних конкурсів. Серед його конкурсних робіт - Вежа «Водопад-Мар'ян» в сучасному архітектурному місті Дубаї (ОАЕ).

Що ж являє собою проект «Музей історії релігій»?

analis

По-перше, хочеться відзначити той нюанс, що по нього до територія культури і релігії столиці буде перетворена на пішохідну зону. Вона починається від меморіалу Вічної Слави, музею Голодомору (вул. Лаврська), і закінчується Музеєм історії релігій, Києво-Печерською лаврою та «Мистецькому Арсеналі».

Вся територія повністю упорядкована і озеленена, що дає можливість розкрити величезний простір і підкреслити кожну архітектурну пам'ятку. Незвичайним штрихом великої площі є Ноїв ковчег. Тут дорослі разом з дітьми не тільки цікаво зможуть провести час, а й вивчати історію релігії.

 

Вся архітектура музею пов'язана з сакральної геометрією і основами архітектурного проектування. Його образ буде максимально простим, щоб забезпечити справжню гармонію з навколишнім середовищем. Будівля являє собою монументальну композицію, що складається з головних і другорядних елементів. Домінантною її частиною є циліндр, що формується рухом спіралі. Спіраль золотого перетину або, простіше кажучи, «спіраль життя», утворює шлях до оглядового майданчику, створюючи неповторне внутрішнє простір.

genplan

Потрібно відзначити, що сам музей складається з трьох корпусів: вхідний, експозиційний і адміністративний. Всі вони з'єднані трьома поверхами, між якими можна переміщатися за лічені секунди - адже вертикальної зв'язком між ними служать сучасні пандуси і швидкісні панорамні ліфти.

Розвиток архітектурного простору і фантазії можна помітити відразу з вестибюля музею. Його освітлення проходить через атріум, завершенням якого є купол, який символізує своєю формою «квітка життя». Струнний водоспад і підводний світ з міфологічними скульптурами, які є символами історії Атлантиди і міфічних Богів - ще один приємний сюрприз для відвідувачів музею. У стінах музею є шикарні виставкові зали, всередині яких, можна знайти як постійну, так і змінну експозицію. На першому поверсі також можна знайти і стандартний набір послуг, серед яких: санвузли, просторий гардероб, екскурс бюро, сувенірний кіоск, затишне кафе, каси, охорона і багато інших складових сучасного музейного комплексу.

Другий і третій поверх здивує гостей великим аванзалом і заключними експозиційними залами. Варто відзначити, що в проекті передбачені спеціальні «зелені тераси», які створять додатковий простір для показу і виставок прямо на вулиці, де будуть вестися ознайомчі уроки, присвячені історії релігій. Крім цього в комплексі буде відведено місце для пленерів, де зможуть проявити себе як скульптори, так і художники.

3232

Щиро сподіваємося, що цей проект буде помічений і отримає шанс на реалізацію, адже він включає в себе безліч культурно-просвітницьких функцій, що не має аналогів. «Музей історії релігій» здатний дати Україні можливість мати свій «шматочок» єдиного культурно-освітнього та туристичного комплексу в самому серці країни.